O nás

Z HISTORIE KLUBU
 
1992: Parta kluků z brněnských sídlišť Líšeň a Vinohrady, scházející se občas i na kluzišti, vytvořila základ hokejového týmu.
 
1993-1994: Mužstvo se pod vedením Lukáše Roupce zaregistrovalo u Českého hokejového svazu pod názvem HC Líšeň a vstoupilo do nižší krajské soutěže.
 
1994-1995: Líšeňské hokejové mužstvo se přejmenovalo na HLC (Hokejový líšeňský club) Bulldogs. O prázdninách se konal první ročník klubového tenisového turnaje.
 
1995-1996: Vznikl záložní tým hrající pod názvem Luky. Do klubu se začlenili i hokejbalisté a florbalisté.
 
1996-1997: Hráči Bulldogs A vyhráli základní skupinu a pak i finále KP II. a postoupili do KP I. B-tým skončil na dně KP II. Nově ustavený juniorský celek vstoupil do krajské soutěže.
Součástí klubu jsou i dvě hokejbalová mužstva a se jménem Bulldogs hrají i brněnští florbalisté.
 
1997-1998: A-tým začal hrát vyšší krajskou soutěž. Po skončení sezóny se někteří Buldoci věnovali také in-line hokeji. Byla založena klubová hokejová školička a uskutečnil se první ročník minihokejového turnaje O buldočí tesák.
 
1998-1999: Zformovalo se také dorostenecké mužstvo. Vedení Bulldogs zprovoznilo chátrající zimní stadion v  Rousínově a začalo tam budovat svou základnu.
 
1999-2000: V létě byl zorganizován první ročník klubového hokejbalového turnaje O buldočí obojek. Vznikly týmy mladších a starších žáků.
 
2000-2001: K HLC Bulldogs přestupuje brněnský ženský hokejový tým, hrající ligovou soutěž. Nově složený B-tým hrál okresní přebor Vyškovska. Byl zformulován klubový výchovný program.
 
2001-2002: Muži Bulldogs A skončili na dně tabulky KP I. a sestoupili do KP II. Hokejbalisté si začali organizovat svoji činnost samostatně.
 
2002-2003: Tým Bulldogs-A skončil v KP II. třetí, zato junioři vybojovali titul krajského přeborníka, ale v kvalifikaci o juniorskou ligu neuspěli. Žel pro nedostatek hráčů byl zrušen dorostenecký tým. Generálním sponzorem HLC Bulldogs se stala firma Železo Hranice, zabývající se prodejem hutního materiálu. 
 
2003-2004: Po sloučení vyšší a nižší krajské soutěže v jednu, skončil tým Bulldogs A na sedmém, předposledním místě. Zato béčko vyhrálo okresní přebor Vyškovska. V krajském přeboru juniorů si vedla dobře i buldočí juniorka, ale administrativní chyba zapisovatele ji připravila o prvenství a tím i o možnost bojů o postup do ligy. Po odchodu několika hráček si v 1. ženské lize prožil slabší sezónu celek žen. 
 
2004-2005: Tým mužů „A“ skončil v krajském přeboru na předposledním místě. Béčko v okresním přeboru Vyškovska odsunul administrativní penalizační zásah až na čtvrté místo. Junioři se pro nedostatek hráčů sloučili s HC Dyje Břeclav. Celek žen překonal krizi.
 
2005-2006: Ženský tým se vypjal k mimořádnému výkonu a obsadil v celostátní ligové soutěži 3. místo. Mužské áčko se ani tentokrát neodlepilo ode dna a béčko, po přestupu do okresní soutěže Blanenska, skončilo třetí. Pro nedostatek hráčů juniorského věku se tým této kategorie musel spojit s juniory Blanska a hrát pod jeho hlavičkou. Díky věkovému postupu loňských žáků mohlo být obnoveno dorostenecké mužstvo.
 
2006-2007: Béčko Bulldogs, poté, co se rozkoukalo v nové soutěži, okresní přebor Blanenska vyhrálo. Náznak vzestupu byl znát díky omlazenému a početnějšímu kádru u áčka. Ve své soutěži potěšili třetím místem i dorostenci. Naopak zklamány byly ženy, které nezopakovaly finálovou účast z předchozí sezóny. Učednická, v pravém významu toho slova, byla účast starších žáků v krajském přeboru.
 
2007–2008: Nesourodý A-tým mužů se propadl opět na dno tabulky krajského přeboru. Béčko skončilo v okresním přeboru druhé. Úspěšnou sezónu třetím místem ve finále ČR završil celek žen. Po deseti letech snah byl ukončen provoz zimního stadiónu v Rousínově.
 
2008–2009: A-tým Buldoků nebyl pro nedostatek hráčů do krajské soutěže přihlášen. Někteří hráči posílili béčko a pomohli mu vyhrát okresní přebor. Junioři, v kooperaci s HC Rosice skončili po nepřesvědčivých výsledcích na předposledním místě. Celek žen obsadil v moravské skupině ligové soutěže třetí místo a nemohl tedy obhájit svou finálovou účast z předchozí sezóny.
 
2009–2010: Po analýze předchozích sezón, našlo vedení klubu řešení v již dříve započaté spolupráci s HC Kometa Úvoz. Torzo Buldoků bylo doplněno hráči komeťácké juniorky. Takto vytvořený tým byl přihlášen do Krajské ligy jižní Moravy a Zlína, kde se pod hlavičkou Kometa-Úvoz  probojoval až do finále, v něm podlehl celku SK Minerva Boskovice. Také B-tým skončil v okresní soutěži druhý. Rovněř ženské ligové družstvo obsadilo v základní skupině druhé nepostupové místo.
 
2010–2011: Muži HC Kometa Úvoz – Bulldogs navázali na úspěšnou předchozí sezónu a opět se probojovali do finále Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína, kde ve třech západech podlehli Boskovickému celku. HLC Bulldogs-B skončil ve své základní skupině čtvrtý. V play off vypadl po porážkách s týmem Mostiště. Ženy opět skončili ve skupině na druhém místě, bez možnosti postupu do finálové skupiny.
 
2011-2012, 2012-2013,2013-2014,2014-2015: Klub prochází určitou stagnací a do oddílové mozaiky zapadá již jen mužstvo mužů hrající okresní přebor střídavě Blanenska a Brna-venkova. Kvalita a úroveň jednotlivých zápasů a celé sezony se vždy odvíjí od účasti jednotlivých hráčů. Jednoduše lze říci, že upadá zájem nebo „zarytí Buldoci“ přehodnocují životní priority.
V týmu žen se pravidelně v těchto sezonách pohybují na spodních příčkách tabulky, ale úspěšně pracují na doplnění kádru. Jejich domovským zázemím se stal Zimní stadion v Rosicích.